Legyen Más a szenvedélyed!

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Partnerség és hálózatosodás moduljának célja, hogy iskoláiban kiépüljön a nevelést-oktatást támogató partnerségi hálózat. Az együttműködési kapcsolatrendszerek fejlesztése érdekében arra ösztönözzük a pedagógusokat, hogy a diákok, a szülők és egyéb partnerek (pl.: más iskolák, önkormányzatok, civil és szakmai szervezetek) bevonásával közösségi programokat szervezzenek. A „Köznevelés az iskolában” című projekt 2015. március 1. és június 30. között zajló rendezvényeinek motorjai azok a pedagógusok, akik közösségi eseményeket és figyelemfelhívó akciókat szerveznek iskolán kívüli partnerek bevonásával. Közreműködésük keretében több száz esemény valósul meg országszerte.

A tevékenységek mögötti mélyebb szándék, hogy közösen, részvételi alapú, diákok, tanárok, szülők és civilek együttműködésére építő, új típusú folyamatokat generáljunk az iskolákban. A szülőkkel való szövetség nagyon fontos cél. Ennek jelentőségét az is adja, hogy a közösségi terek hiánya az iskolába szorítja be a társadalom szinte összes problémáját és feladatát, a tanárokat és a szülőket természetes szövetségessé téve.

Az olyan általános kompetenciák, mint csapatmunka, együttműködés, kezdeményezés egyre fontosabbak a mai világban. A programban olyan pedagógusok vesznek részt, akik tantárgyakon kívül is, élményszerűen és a gyerekek valódi partneri bevonásán keresztül tudatosan erősítik a diákok fent említett kompetenciáit.

Intézményünk is részt vesz ebben a programban az alábbi közösségi eseménnyel:

Legyen Más a szenvedélyed!

2015. április 24.

Rendőrkapitányság, Várpalota

Szenvedélybetegségek prevenciója.
A legális, illegális szerek használatának súlyos egészségkárosító és jogi következményeire való felhívás.

A program részeként a tanulók  figyelemfelhívó bemutatókat és plakátokat készítettek, melyek közül néhány az alábbiakban megtekinthető:

Jung István 6. osztály

Katona Arnold 6. osztály

Kiss Rebeka 6. osztály

Koszteczky Dorka 6. osztály

Nagy Balázs 6. osztály

Tóth Dorina 6. osztály

Dufek Zsófia 7. oszt.ály

Gáspár Blanka 7. osztály

Horváth Barbara 7. osztáy

Károlyi Eszter 7. osztály

Nagy Martin 7. osztály