ISKOLÁNK TÖRTÉNETE

Az iskola története az ev. iskolában kezdődik, melyet 1708 körül alapítottak, s első mesterük Záctor Márton volt. A következő oskola mester Mezibrpdszki Teofil rector lett, majd Tománovics József személyében katolikus mester érkezett a faluba. 1928-tól két tanítós lett az iskola, ezen az álláshelyen működött id. Javornitzky Ervin a későbbi igazgató, Kristóf Albert és Kristóf Albertné. Az állami általános iskola első igazgatója id. Javornitzky Ervin lett, majd az ő lemondása után Tóth Sándor lett a megbízott igazgató. Őt Balassa Benő, majd ifj. Javornitzky Ervin követte, 1980-ig, amikor Schenk Róbertné lett az iskola igazgatója.  2008. szeptember 1-től Bódayné Koronczai Judit iskolánk intézményvezetője.