Az ösküi Tasner Antal Általános Iskola Boldog iskola

oklevel

„ Az ember legfőbb célja és törekvése a boldogság” Ennek ismeretében szinte hihetetlen, hogy az iskola, a közoktatás, a pedagógia nem fogalmazott meg semmilyen tervet, vagy oktatási programot ennek a célnak az eléréséhez.

Ezért örvendetes, hogy a Jobb Veled a Világ Alapítvány pedagógiai műhelye 2014-ben előállt ezzel az innovációval, melynek keretében az élménypedagógia eszközeivel tíz egymásra épülő témával a közoktatás alsó és közép szintjén lehetőséget adnak a boldogság, mint cél eléréséhez. A program fővédnőke Prof. Dr. Bagdi Emőke klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta. Minden hónapban más témával foglalkozunk:

1.      A hála gyakorlása

2.      Az optimizmus gyakorlása

3.      Társas kapcsolatok ápolása

4.      Jó cselekedetek gyakorlása

5.      Elköteleződés egy cél mellett

6.      Megküzdési stratégiák

7.      Apró örömök élvezete

8.      A megbocsátás gyakorlása

9.      Testmozgás

10.  Fenntartható boldogság

A program nemcsak a gyermekek fejlődésére és gondolkodásmódjukra van hatással, hanem az osztályt összetartóbbá teszi, erősíti a baráti kötelékeket, Pozitív hatással van a gyerek ­szülő kapcsolatára, de a tantestületekre is pozitívan hat.

A boldogságórák nyolc előnye:

1.      Fejleszti a gyermekek problémamegoldó készségét.

2.      Szélesíti a gyerekek látókörét és gondolkodásmódját.

3.      Testi, szellemi és társas erőforrásokat épít.

4.      Ellensúlyozza a negatív érzelmeket.

5.      Óvja a gyermekek mentális egészségét.

6.      Csökkenti az agressziót az osztályközösségben.

7.      Javulnak a gyermekek tanulási eredményei.

8.      Miközben tanítasz, te magad is fejlődsz és boldogabbá válsz.

boldogsagora

Nálunk a Tasner Antal Általános Iskolában 2015. szeptemberétől több osztályunkban is folynak boldogságórák, amiken sokat beszélgetünk, énekelünk, és mindig készül valamilyen alkotás is. Jártunk már Boldogság koncerten Veszprémben. Énekelt az egész iskola A Földünkért Bagdi Bellával és a Mindenki című Oscar-díjas film szereplőivel.

virag

Hálakertet készítettünk. A virágok szirmaiba írtuk mi mindenért vagyunk hálásak. Pl.: a
békéért, a finom ebédért, a családért, mert élhetünk, ezért a napért, az egészségért, stb.

pozitiv

P PoPMi pozitív gyerekek vagyunk ~

2017. tavaszán pályázatot nyújtottunk be a Jobb Veled a Világ Alapítványnak a Boldog iskola cím elnyeréséért. 2017. október 5-én ünnepélyes díjátadó keretében vettük át a Boldog iskola címet Budapesten, melyet a 2017/18-as tanévben használhatunk.

osztaly

Bízom benne, hogy a jövőben még több osztály és csoport csatlakozik a programhoz és együtt teszünk azért, hogy ez a Föld élhetőbb hely legyen.

Jobb Velünk a Világ!

Bábosné Forgács Judit