Könyvtárunkról

Iskolai könyvtárunk 1988. szeptembere óta várja az olvasni vágyókat.

Célunk, hogy a digitális világ fejlődésekor is tanulóink komfortosan érezzék magukat a könyvek között, a könyvek használatával információk után keresgélve.

Gyűjteményünk legfőképp az iskolai órák támogatását segíti, illetve megfelelő példányszámban igyekszünk a kötelező olvasmányokat is elérhetővé tenni.

Kölcsönzés

A könyvtárból könyvet vagy egyéb dokumentumot csak könyvtáros tudtával szabad kivinni. Az olvasói és kölcsönzési nyilvántartás számítógépen történik.

Az egy alkalommal kölcsönözhető dokumentumok száma a tanulóknál összesen egyszerre 3 könyv lehet. A kölcsönzés 21 napra történik,
hosszabbítás további 21 napra lehetséges. A tartós könyvek kölcsönzési ideje a tanév tartalma.

A tanév végén minden felszólítás nélkül kötelesek az olvasók a kölcsönzött könyveket, dokumentumokat visszajuttatni a könyvtárba. Nyári szünetre csak a könyvtáros külön engedélyével – aki a könyvtári környezet figyelembevételével mérlegeli a kérés indokoltságát – maradhat könyv illetve dokumentum. Az iskolával való munkaviszony, tanulói viszony megszűntekor a távozó személy köteles a könyvtár felé rendezni tartozását.

Kötelező olvasmányok

2019 Nyár

Ide lehet felsorolni a kötelező olvasmányok listáját

Könyvtár Nyitvatartás